COMPONENȚA  BIROULUI  PERMANENT AL SINDICATULUI  TRANSPORTATORILOR  DIN  BUCUREȘTI

  • Petrariu Vasile – Președinte
  • Băltăreţu Constantin – Prim-Vicepreședinte 
  • Mănesa Ştefan – Prim – Vicepreședinte   
  • Tănase George – Secretar General   
  • Szabo Emeric – Vicepreședinte  
  • Culcică Florea – Vicepreședint
  • Vasile Viorel – Vicepreședinte
  • Gregorian Georgiana – Președinte
  • Constantinescu Mariana – Membru
  • Cotoanță Marius-Cristian – Membru

Președintele STB, va coordona:

  • Organizația de FEMEI;
  • Organizația de TINERET;
  • Departamentul JURIDIC;
  • Departamentul Relații Internaționale, Relații Publice, Media,Comunicații, IT.

 

Secretarul General STB, va coordona:

  • Departamentul FINANCIAR-CONTABIL;
  • Departamentul TESA.

 

Băltărețu Constantin – Prim vicepreședinte, va coordona:

  • Departamentul Conducători vehicule Transport Public Local, alte mijloace de transport.

 

Măneasa Ștefan – Prim vicepreședinte, va coordona:

  • Departamentul CIRCULAȚIE;
  • Departamentul SOCIAL ȘI EGALITATE DE ȘANSE.

 

Szabo Emeric – Vicepreședinte, va coordona:

  • Departamentul Întreținere și Reparații mijloace de transport, Infrastructură
  • Departamentul SPORT.

 

Vasile Viorel -Vicepreședinte, va coordona:

  • Departamentul Securitate și Sănătate în Muncă.

 

Culcică Florea – Vicepreședinte, va coordona:

  • Departamentul de ARBITRAJ, ETICĂ ȘI DISCIPLINĂ
  • Petrariu Vasile – Președinte
  • Băltăreţu Constantin – Prim-Vicepreședinte
  • Mănesa Ştefan – Prim – Vicepreședinte   
  • Tănase George – Secretar General   
  • Szabo Emeric – Vicepreședinte
  • Culcică Florea – Vicepreședinte
  • Vasile Viorel – Vicepreședinte
  • Damaschin Costin – Membru
  • Dumitru  Viorel – Membru
  • Tobescu Constantin – Membru
  • Stan Octavian – Membru
  • Melcea Andrei – Organizația de Tineret
  • Smeu Luminița – Organizația de Femei
  • Ioniță Adrian  – Departamentul Cond.de vehicule Transport Public Local, alte mijloace de transport
  • Zamfir Vasile – Departamentul de Întreținere și Reparații mijloace de transport, Infrastructură
  • Iordan Elena  – Departamentul JURIDIC
  • Pascu Adrian  – Departamentul SPORT
  • Valentina Dumitru  – Departamentul TESA
  • Bălan Gheorghe – Departamentul Social și Egalitate de Șanse
  • Ștefan Cristian – Departamentul CIRCULAȚIE
  • Vremeș Nicolae – Departamentul Arbitraj, Etică și Disciplină
  • Golea Sorin – Departamentul Relații Internaționale, Relații Publice, Media, Comunicații, IT
  • Alina Purice – Departamentul Securitate și Sănătate în Muncă

ORGANIZAȚIA DE TINERET

  • Președinte – Andrei Melcea / DTEPRI
  • Secretar – Ioana Călin / DTEPRI
  • Vicepreședinte – Florin Foia / COMERCIAL
  • Vicepreședinte – Bogdan Stoica / ORGANIZAȚIA CENTRALĂ
  • Vicepreședinte – Sebastian Tabacu / 0C
  • Vicepreședinte – Tudor Stănescu / OC
  • Membru – Adriana Mărginean / DTE
  • Membru – Nicușor Baldovin / DTA
  • Membru – Cristian Dragne / COMERCIAL
  • Membru – Andreea Elena Crăciun / DTI
  • Membru – Ioana Bianca Tudoran / SMIR

Departamentul Conducători vehicule Transport Public Local, alte mijloace    de transport:

  • Președinte – Ioniță Adrian /DTA 1
  • Membru – Bălan Gheorghe /DTE Tw.
  • Membru – Dumitru Andrei /DTE Tb.
  • Membru – Tudor Marius Florinel /DTA 2
  • Membru – Dragne Constantin /DTI

 

Departamentul Întreținere și Reparații mijloace de transport, Infrastructură:

  • Președinte – Zamfir Vasile /DTE
  • Membru – Fleancu Florin /DTA
  • Membru – Popa Gill Valentin /DTI
  • Membru – Dan Ion /RES
  • Membru – Cîinaru Valentin /UR

 

Departamentul Juridic:

  • Președinte – Iordan Elena /OC
  • Membru – Moldovanu Ion /DTE
  • Membru – Vlad Verginică /OC
  • Membru – Mitran Victor /OC
  • Membru – Păun Julieta /OC

 

Departamentul TESA:

  • Președinte – Valentina Dumitru /OC
  • Membru  – Chilom Adina /DTA
  • Membru – Adela Florea /OC
  • Membru – Crăciun Andreea / AIT
  • Membru – Năstase Gigel /DTE
  • Membru – Oancea Ion /UR

 

Departamentul Securitate și Sănătate în Muncă:

  • Președinte – Alina Purece /OC
  • Membru – Damaschin Costin /DTA
  • Membru – Tiță Ilie /CS
  • Membru – Predescu Liviu /DTE
  • Membru – Lischka Cristin /DTI

 

Departamentul Relații Internaționale, Relații Publice, Media, Comunicații, IT:

  • Președinte – Golea Sorin /OC
  • Membru – Andreea Marin /COM.
  • Membru – Liviu Vulpe /OC
  • Membru – Scarlat Mihai /OC
  • Membru – Cioarek Toni /OC

 

Departamentul SPORT:

  • Președinte – Pascu Adrian    /DTE
  • Membru    – Chircorian Florin     /DTA
  • Membru     – Ștefan Cristian   /DTI
  • Membru     – Barbu Cristian   /DTA 2
  • Membru     – Encuț Cristian    /UR

 

Departamentul SOCIAL ȘI EGALITATE DE ȘANSE:

  • Președinte – Bălan Gheorghe /DTA
  • Membru – Gheorghe Marian /DTA 1
  • Membru – Preda Dănuț /DTA 2
  • Membru – Logofătu Marius /DTE
  • Membru – Arbagi Mariana /COM.

 

Departamentul CIRCULAȚIE astfel:

  • Președinte – Ștefan Cristian /DTI
  • Membru – Bică Florin /DITT
  • Membru – Lupu Marius /COM.
  • Membru – Nadaban  Cristina/DTI
  • Membru – Diamandi Veronica /OC

 

Departamentul de ARBITRAJ, ETICĂ ȘI DISCIPLINĂ și se nominalizează următoarele persoane:

  • Președinte – Vremeș Nicolae /DTA2
  • Membru – Asavi Costică /DTE
  • Membru – Lupu Costel /COM.
  • Membru – Bogaciu Fănel /DTI
  • Membru – Barbu Vasile /UR
  • Petrariu Vasile – Președinte
  • Culcică Florea – Membru
  • Tănase George – Membru
  • Băltăreţu Constantin – Membru
  • Mănesa Ştefan – Membru   
  • Szabo Emeric – Membru
  • Vasile Viorel – Membru
  • Damaschin Costin – Membru
  • Dumitru  Viorel – Membru
  • Tobescu Constantin – Membru
  • Stan Octavian – Membru
  • Bălan Gheorghe – Membru
  • Smeu Luminița – Membru
  • Melcea Andrei – Membru
error: Conținutul este protejat !!